Bayi Paketi (B2B)

Nedir ? Özellikleri Nelerdir ?

B2B NEDİR ?

E-ticaret çalışmaları arasında sıkça duyduğumuz kelimelerden biridir. İngilizce “Business to Business” kelimesinin kısaltması olan B2B şirketler arası ticaret, pazarlama ve satış çalışmalarına verilen kısa isimdir. Ülkemizde KOBİ’ler arasında yeterince bilinmeyen ve uygulanmayan yeni nesil B2B e-ticaret metodlarının başında B2B dijital pazarlama gelmektedir. KOBİ şirketlerinin pek çoğunun web sitesi B2B için optimize edilmemiştir.

NEDEN B2B KULLANILMALIDIR ?

Artık müşteriler, internet öncesinden farklı olarak, aradıkları ürünleri ve hizmetleri arama motoru satırına girerek aramaktadırlar. Rakiplerinizin ve sizin hakkınızda bilgilere kolayca ulaşabilmekte ve kıyaslama yapabilmektedirler. Web sitesiz burada anahtar rol üstlenmektedir. B2B web siteleri B2B pazarlama fonksiyonları ile ziyaretçileri potansiyel müşterilere dönüştürerek satış ekibinizin satış kapasitesini arttırmaktadır.

B2B BAYİ PAKETİNİN AVANTAJLARI NELERDİR ?

1- B2B dijital pazarlama yaparak, satışınızı karmaşık ürün veya hizmetlerinizi etkili biçimde pazarlama şansını yakalarsınız.

2- Dijital B2B pazarlama geleneksel pazarlama metodlarına göre daha başarılı sonuçlar vermektedir.

3- B2B pazaryerleri ile alıcı ve satıcılar biraraya gelerek alım satım işlemlerinin maliyetlerini düşürmektedirler.

4- Müşterilerini dinleyen B2B kullanıcısı şirketler müşteri memnuniyetini arttırmaktalar.

5- Üretim, stok ve işletme maliyetlerini düşüren B2B entegrasyonları ile rakiplerine avantaj sağlamaktadırlar.

6- Düşük stok maliyeti ve yüksek karlılık elde etmek için bu üretim ve stok sistemlerini dijital pazarlama ile birleştirmektedirler.E-Ticaret Paketleri

E-Ticaret Paketlerine ait özellikleri görmek için tıklayınız.